AlphaSSL
Open BSD
Open BSD 7
Open BSD

Z pola walki

Mix informacji - ekspedycja na Bouvet, pasmo 60M, emisja cyfrowa FT8, system raportów emisji cyfrowych.

log sp5pbe small

 Log fragmentaryczny SP5PBE za ostatni okres (01-02.2018 r.). Walki na FT8, pasmo 60M.

 I Betanzos / 3G9A/mm - statek i stacja ekspedycji na Bouvet (3Z0Z). Unikalne QSO z płynącą na Bouvet załogą ekspedycyjną. Jak wiadomo ekspedycja na Bouvet 3Y0Z została przerwana. Pasmo 60 m na emisji FT8 stwarza duże możliwości. Piękne dx-y w logu na tym paśmie. Należy zwrócić uwagę na diametralnie inny system raportów dla nowoczesnych emisji cyfrowych (JT65, FT8, etc) w odróżnieniu od systemu klasycznego oceny siły sygnału. Skala raportów zawiera się w przedziale (-24 - +17dB).

 No i po 10 latach od powstania państwa Republic of Kosovo - uznany z datą 21.01.2018 r. nowy kraj / podmiot DXCC: Z6 i stacja Z60A. Stacja Z60A pracuje z dwóch lokalizacji, jedna z lokalizacji to klub na uniwersytecie w Pristinie. Logi stacji Z60A są ładowane do systemu "ClubLog" i na LoTW. Zaczynają się pojawiać również inne stacje Z6.

SP5PBE log