Warsaw DX Club SP5PBE©1994-2019. Established June 1967.

"Nasi" na PJ5

Stan PJ5 na 23.11.2010:

 Image

Nasi wystartowali 18.11.2010-Janusz PJ5/SP6IXF na 14 Mc SSB, Włodek PJ5/SP6EQZ 21Mc CW.

Link do strony logu wyprawy (EQZ)wyprawy: http://www.clublog.org/charts/?c=PJ5/SP6EQZ

Link do strony logu wyprawy (IXF)wyprawy:http://www.clublog.org/charts/?c=PJ5/SP6IXF

 Image

Info: Zygi SP5ELA

Koleżanki i Koledzy,
Nasza wyprawa na ST. Eustatius staje się faktem.
Kiedy na wiosnę tego roku rozpoczynaliśmy z Januszem SP6IXF plany wyprawowe, nie sądziliśmy, że wybrana przez nas lokalizacja będzie new entity i stanie
się przez to  jeszcze bardziej atrakcyjna. W miarę upływu czasu sytuacja stawała sie coraz ardziej interesująca, a gdy mieliśmy już załatwione wszystkie formalności
St. Eustatius, łacznie z Sabą , zostały ogłoszone odrębnymi podmiotami do DXCC.
Jutro wyruszamy z Januszem do Warszawy aby w środę wczesnym rankiem poprzez Paryż i Sint Maarten dotrzeć po 16 godzinach podróży na St. Eustatius.
Wylądujemy tam o 18.30 czasu miejscowego, a więc już po zapadnięciu mroku. Sprzęt, anteny i rzeczy osobiste mamy już spakowane w kilka waliz i pakunków.
Ponieważ w naszej podróży towarzyszą nam małżonki  prawdopodobnie  nie bedziemy mieli kłopotów z nadbagażem (za wyjątkiem ostatniego odcinka podróży gdzie leci mały samolot i limity bagażu są mniejsze). Nazbierało się ego łącznie ponad 200 kg.
Do budowy farmy antenowej i uruchamiania dwóch stacji przystąpimy z samego ana w czwartek 18 listopada i zapewne późniejszym popołudniem czasu
polskiego będzie już nas można  usłyszeć na pasmach.
Nie przewidujemy specjalnych częśtotliwości pracy dla SP jednakże stacje SP będą otrzymywać wyraźne wskazówki gdzie nas wołać.
Na PJ5 będziemy mieli dostęp do Internetu a więc i do clustra, maili td. Prosimy o ewentualne sugestie co do indywidualnych potrzeb na oszczególnych pasmach i rodzajach emisji.  miare możliwości postaramy się zaspokoić potrzeby kolegów .
Dysponujemy antenami na wszystkie pasma od 160m do 10m oraz dwoma lampowymi zmacniaczami o mocy ok. 500 W każdy.
Jeśli nie będzie kłopotów z zasilaniem (o czym sygnalizował nam jeden z rótkofalowców amerykańskich, który nadawał ostatnio z tej samej okalizacji) powinniśmy być bardzo dobrze słyszalini.
Warunki na górnych pasmach się poprawiają więc zapewne będziemy mieć pełne ręce i uszy roboty.
Logi bedziemy codziennie przesyłać stronę clublogu - dostep do nich poprzez  naszą tronę wyprawy: http://www.pj5-2010.dxing.pl/
Będzie to tzw. Dxpedition log gdzie można będzie wyszukać oprócz swoich łączności okresy najlepszej propagacji z SP na poszczególnych pasmach, ilości stacji z SP i ilości nawiazanych z nami QSO.
Ja planuję ponadto wystartować  w części telegraficznej WWDX Contestu  mam nadzieję, że nie dam sie zadeptać przez stacje wołające, a będzie to chyba jedyna operacja z tego kraju w czasie contestu.
Pierwsze partie kart QSL są już wydrukowane i niezwłocznie po powrocie zajmiemy się ich wysyłką.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach, służyli pomocą, radami i wypozyczeniem części sprzetu. W szczególności dziękujemy Tomkowi SP5UAF, Ryśkowi SP6FXY oraz Wojtkowi SP9PT za cenne wskazówki i wsparcie naszych oczynań.

Teraz wszystko w naszych rękacjh i propagacji,
Zapraszamy do QSO z PJ5/SP6IXF i PJ5/SP6EQZ

73! i do usłyszenia na pasmach
Włodek & Janusz