Warsaw DX Club SP5PBE©1994-2019. Established June 1967.

Dyplom 5BWAZ

5BWAZ

Analiza stanów potwierdzeń 5B WAZ. Galerie kart QSL.

*Do poprawy - po przeniesieniu serwera galeria zniknęła!

5bwaz logoZ archiwum klubowego. 5BWAZ SP5PBE QSL cards

Kolekcja kart QSL do dyplomu 5BWAZ w opcji "full zones" (40 stref WAZ na każdym z pięciu podstawowych pasm). Dyplom 5BWAZ jest bardzo trudnym do zdobycia dyplomem. Zrobienie 200 stref WAZ nie jest sprawą łatwą. Tylko 17 polskich stacji indywidualnych ma ten dyplom i tylko jedna polska stacja klubowa (SP7KTE, *obecnie już nie działająca) ma ten dyplom. SP5PBE pomimo spełnienia warunków tego dyplomu nigdy nie zrobiło zgłoszenia. Różne tego były powody.

 Najtrudniejsze do zrobienia w paśmie 80 metrów strefy dla SP's to: strefa 1 (KL7 Alaska), 11 (Chile), 31 (Pacyfik, KH6, KX6..). Zawsze były, są i będą trudne. Proszę zwrócić szczególną uwagę na daty i godziny realizacji poszczególnych QSO.

Galerie kart QSL za pozostałe pasma (40-20-15-10m) będą sukcesywnie publikowane.

* wg. stanu publikacji w 2011 rok

 Zarchiwizowane klubowe karty QSL zostały zeskanowane i przy tej okazji wykryto kilka błędów.

- niektóre karty QSL mają poprawiane dane (takie karty QSL mogą nie być uznane). Karta QSL, która ma być zgłoszona do dyplomu powinna być perfekcyjnie wypisana.

- karty mają błąd "hiszpański", a mianowicie przestawione litery "P" i "B".  Tak się jakoś składa, że sekwencja liter "P-B-E" nie pasuje niektórym i uporczywie zmieniają ją na "B-P-E". Potem tak wpisują do logu i na kartę QSL.

Dyplom 5BWAZ aplikacja5BWAZ logo

Kryteria wymagane do otrzymania dyplomu 5BWAZ (200 stref WAZ) mamy spełnione od roku 1986. Aplikacja jednak nigdy nie została złożona. Na dzień dzisiejszy ten trudny dyplom ma tylko jedna polska stacja klubowa SP7KTE (klub obecnie nie istniejący). Różne zawirowania spowodowały, że aplikacja nie została sporządzona. W tym roku (01.2014) powróciliśmy do tego tematu. Wszystkie karty QSL zostały sprawdzone, kilka z nich zostało wymienionych na karty QSL o lepszej "jakości". Aplikacja do dyplomu 5BWAZ oraz karty QSL zostały wysłane do polskiego weryfikatora dyplomów WAZ Augustyna SP6BOW. Nie obyło się bez perypetii z Pocztą Polską. Dwukrotnie przesyłka została uszkodzona! Na szczęście karty QSL nie zginęły. Dla celów historycznych i dydaktycznych skany kart (kompletne 200 sztuk kart) oraz skany aplikacji zostaną udostępnione publicznie.

ZYGI SP5ELA


 

5bwazKryteria wymagane do otrzymania dyplomu 5BWAZ (200 stref WAZ) mamy spełnione od roku 1986. Aplikacja jednak nigdy nie została złożona. Na dzień dzisiejszy ten trudny dyplom ma tylko 17 stacji polskich i tylko jedna polska stacja klubowa (SP7KTE*), która uzyskała w roku 1986 ten dyplom.

Poniżej lista wydanych dyplomów 5BWAZ. (link) Link do strony z wykazem dyplomów (www.cq-amateur-radio.com)

* Klub SP7KTE obecnie nie istnieje.

ZYGI SP5ELA