AlphaSSL
Open BSD
Open BSD 7
Open BSD

Komunikat administratorów serwera SP5PBE. Konta e-mail i strony www członków.

WDC logoW wyniku reorganizacji serwera SP5PBE i przeniesienia całości zasobów na nowocześniejszą płaszczyznę wyłączone zostały: konta e-mail użytkowników członków klubu oraz personalne strony www członków klubu.

Utrzymywanie 50 kont e-mail użytkowników na serwerze klubowym obecnie mija się z celem. 20 lat temu była zupełnie inna sytuacja w sieci Internet. Konto poczty elektronicznej było cenne. Dzisiaj jest wiele bezpłatnych serwerów dobrze działających i każdy może mieć na nich konto. Administratorzy mają nawał obowiązków i pilnowanie kont użytkowników, a zwłaszcza haseł i parametrów stanowi zbytnie obciążenie. Ze stronami www członków klubu sytuacja jest podobna. Niestety niewielu członków klubu nauczyło się obsługiwać swoje strony na serwerze. Jeżeli czas pozwoli "wizytówki" stron członków zostaną przywrócone.

Obecnie na serwerze działają tylko konta administracyjne oraz konta SP5DXM, SP5ELA i SP5ES.

Administratorzy