Warsaw DX Club SP5PBE©1994-2019. Established June 1967.

Wycieczka SQ5JUP i SP5ELA do Łodzi i Pabianic.
sp7's   narada sp5's i sp7'sDwóch członków Wirtualnego OT PZK udało się w dniu 24.12.2014 r. na wycieczkę do SP7 na zaproszenie Tomka SP7VS.

Pierwotnym celem wycieczki były badania techniczne sprzętu radiokomunikacyjnego.

Zostaliśmy przyjęci w Łodzi w siedzibie firmy Kopp przez sympatycznych Kolegów Tomka SP7VS i Tomka SP7Q ex SQ7IQI. Przy kawce dyskutowaliśmy różne sprawy organizacyjne PZK. Na zdjęciu od lewej: Tomek SP7VS i Tomek SP7Q ex SQ7IQI w siedzibie firmy KOPP ”Podłogi naturalnie doskonałe”. Prawe zdjęcie, od lewej: Tomek SP7VS,Tomek SP7Q ex SQ7IQI, Piotr SQ5JUP i Zygi SP5ELA. Po zakończeniu dyskusji wycieczka dwoma samochodami udała się w dalszą trasę do Pabianic do klubu SP7PTK.

Szczegółowym celem było rozeznanie działania i możliwości technicznych urządzenia produkcji szwajcarskiej: wzmacniacza mocy HF firmy Nordeux. To ciekawy system wzmacniacza, niezbyt często pojawiający się na rynku polskim, przewidziany pierwotnie do zastosowań profesjonalnych w znacznych narażeniach klimatycznych.
amplifier
 
W klubie SP7PTK. Trwa akcja podłączania aparatury.
W klubie SP7PTK
 

SQ5JUP w Klubie SP7PTK
Badany obiekt – wzmacniacz Nardeux w czasie pomiarów.

I raz jeszcze wzmacniacz Nordeux na stanowisku badawczym, tym razem w SP5.

Nardeux amplifier
 Kompletny system wzmacniacza zawierał kilka modułów, m. innymi moduł wzmacniacza (RF Deck, moduł filtrów, zasilacz).

W czasie naszej bytności w Klubie SP7PTK pojawiło się jeszcze dwóch sympatycznych osobników, którzy zostali „uwiecznieni”. W klubie było zimno!


     sq6sgv     sq7ofb
 
          Zbyszek SQ6SGV             Andrzej SQ7OFB

I na zakończenie żarcik, na wniosek komandora HKL Tomka SP7VS został uratowany od zapomnienia wiszący obiekt w budynku w którym znajduje się Klub SP7PTK.
baner z socjalizmu

Baner ten wedle opowieści był zwieziony do Pabianic przy znacznym udziale Jarka SP7EAA. Jest to autentyk z dni odwołania stanu wojennego w 1983 roku ze wsi Jasień k Bytowa, gdzie była w tamtym czasie baza Hufca ZHP Pabianice.

 
Niestety w obiekcie, w którym znajduje się Klub może dojść do zapadnięcia dachu. Klub raczej musi z tego miejsca zniknąć. Ale to inna historia..

 wdxc©