25 Apr, 2019

SP5PBE Members

SP5PBE domain 2018=©SP5PBE. Warsaw DX Club 1967-2018

SP5PBE. Warsaw DX Club.

Informacje bieżące

Informacje bieżące.

SP5PBE na 60m - FT8 i JT65

SP5PBE na 60m - FT8 i JT65

QSO z 9H1CG  Od 26 maja 2017 roku w Polsce możliwa jest praca w paśmie 5.3MHz (pasmo 60m). Aby nie odstawać od "nowoczesności" i wykorzystać możliwości nowego pasma 5.3 MHz (60M), a także dobrodziejstwo nowych emisji cyfrowych na 60m podjęta została praca. W paśmie 60m największa jest aktywność stacji na emisjach cyfrowych. Głównym powodem są ograniczenia mocy na tym paśmie (w Polsce 15W EIRP). Główna aktywność odbywa się obecnie na emisji FT8, następnie na FT65, dopiero dalej na telegrafii (CW) i na końcu na SSB (minimalna aktywność).

 

 Na obrazku powyżej fragment komunikacji radiowej. QSO na paśmie 60m na FT8 z 9H1CG. 9H1CG to "kombatant". Pierwsze notowane z nim QSO na telegrafii, to rok 1970!

Czytaj więcej: SP5PBE na 60m - FT8 i JT65

Wycieczka SQ5JUP i SP5ELA do Łodzi i Pabianic

Wycieczka SQ5JUP i SP5ELA do Łodzi i Pabianic.
sp7's   narada sp5's i sp7'sDwóch członków Wirtualnego OT PZK udało się w dniu 24.12.2014 r. na wycieczkę do SP7 na zaproszenie Tomka SP7VS.

Pierwotnym celem wycieczki były badania techniczne sprzętu radiokomunikacyjnego.

Zostaliśmy przyjęci w Łodzi w siedzibie firmy Kopp przez sympatycznych Kolegów Tomka SP7VS i Tomka SP7Q ex SQ7IQI. Przy kawce dyskutowaliśmy różne sprawy organizacyjne PZK. Na zdjęciu od lewej: Tomek SP7VS i Tomek SP7Q ex SQ7IQI w siedzibie firmy KOPP ”Podłogi naturalnie doskonałe”. Prawe zdjęcie, od lewej: Tomek SP7VS,Tomek SP7Q ex SQ7IQI, Piotr SQ5JUP i Zygi SP5ELA. Po zakończeniu dyskusji wycieczka dwoma samochodami udała się w dalszą trasę do Pabianic do klubu SP7PTK.

Czytaj więcej: Wycieczka SQ5JUP i SP5ELA do Łodzi i Pabianic

Wykład dla FIA

Wykład o PZK dla FIA. W dniu 16.12.2014 r. w godzinach 19-22 na “zlecenie” wiceprezesa PZK Piotra SP2JMR został przeprowadzony wykład o Polskim Związku Krótkofalowców oraz o szeroko rozumianej działalności radioamatorskiej dla wykład dla fiastowarzyszenia paramilitarnego (obronnego) FIA – Stowarzyszenie Fideles et Instructi Armis – Wierni w gotowości pod bronią. FIA jest stowarzyszeniem proobronnym działającym na rzecz niepodległości i obrony terytorialnej Rzeczypospolitej Polskiej.
Na spotkaniu zaprezentowano profil działalności Polskiego Związku Krótkofalowców (PZK) oraz możliwości komunikacyjne w ramach Radiowej Służby Amatorskiej i Amatorskiej Służby Satelitarnej.

Czytaj więcej: Wykład dla FIA

Breadcrumbs

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Strona/strony Klubu SP5PBE/Warsaw Dx Club (sp5pbe.rf.pl) wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!